ANATOLŮV LOS PROSTELANDOS

curriculum vitae


Rodokmen

Anatol.jpg

      Prof. Dr. Anatol  JEČMÍNEK

      Narozen 31.2. 1955 v departmentu Koloa severně od údolí Sapasa v oblasti řeky Caura pravého  to přítoku řeky  Orinoco, nedaleko vesnice Santa Lucia. Jeho rodina známá z Moravských bájí a pověstí odešla  před osmi sty lety do exilu. Před téměř třemi sty lety pak zakotvila v jihoamerické Venezuele, kde poslední z potomků, pan Anatol  Ječmínek žije dodnes. 
     Absolvent Farmaceutické fakulty Venezuelské centrální univerzity, politologie a humanismu na  Univerzitě  Alexandra Humboldta, ekonomických věd na Univerzitě Simona Bolívara, fakulty fyzikální astronomie a astrofyziky Universidad de los Andes, kurzu tvůrčí fotografie Escoba Paolána v Medelínu a čestný prezident Přírodovědné krajanské společnosti v Caracasu.
       V  městečku  La Esmeralda, kde stojí jeho rezidence,  přebudoval podle fotografické dokumentace dovezené ze středoevropského Prostějova, domy,  nároží i celé ulice, aby tím kopíroval nenapodobitelný rovinohanácký styl. Vznikl jakýsi skanzen uprostřed Venezuely, který nese název „Los Prostelandos“. Nechybí hotely, herny, sochy slavných a výletní místa. Jednoznačná inspirace Prostějovem pramení z toho, že jiné místo na Hané ani neexistuje protože jak tvrdí Anatolův spolupracovník a blízký přítel Huggo Calvéz: „ Prerou je spinavej a ten olomóc za kopcem“, což není Haná, jak podotýká náš pan profesor.
      Za posledních pět let po objevení prastaré vlasti se angažuje za rehabilitaci posvátné sopky Kosíř, kterou cizí centralisté hanebně nazývají naplaveninou, popularizuje vyhynulého netopýra Kosířského  a bojuje za záchranu Loštických tvarůžek proti evropskému a olomouckému znevažování slavné značky v nadaci Člověk v plísni.
      V současnosti žije ve svém paláci vybudovaném přesně podle hotelu Zlechov ,jehož originál stojí v přírodní rezervaci Plumlovská přehrada, která je chráněná organizací UNESCO pro svoji vyjímečnou vodní flóru.